Przyszłość RKN w różowych okularach?

Czołem!

Przed nami kolejny wspaniały tydzień, który mamy nadzieję będzie odznaczał się działaniem i obfitował w nowe, godne uwagi pomysły. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się nakreślić długoterminową wizję i cele RKN, aby stała się ona silną, zorganizowaną oraz rozpoznawalną organizacją, wyróżniającą się wydarzeniami i projektami tworzonymi na najwyższym poziomie!

Partnerstwo!

Pracując w zespole dostrzegliśmy istotny element, który naszym zdaniem powoduje, że obecnie Rada funkcjonuje tak nieefektywnie. Pojawiła się opinia, że RKN to jedynie administracyjny twór, który rozlicza prezesów kół z tego, jakie dokumenty złożył i wylicza ile pieniędzy należy przydzielić za poprzedni rok? Ustaliliśmy, że jeśli chcemy pozytywnie zmieniać wizerunek, to musimy zerwać z tym obrazem, a RKN powinien niejako zejść z piedestału i zaprzestać dalszego rozliczania członków kół za pomocą kija i marchewki – to czas by sama Rada stała się partnerem i wspomagała projekty te naukowe oraz te bardziej przedsiębiorcze pochylając się nad każdym pomysłem i inicjatywą której źródłem są studenci, zaprzestając w ten sposób spoglądania na koła przez formalne, administracyjne ramy. Tak zorientowanie działanie z pewnością scali naszą społeczność, podsunie nowe rozwiązania i pozwoli usprawnić proces reorganizacji sposobu pracy wewnątrz RKN - wszystko po to, by przyciągać studentów pełnych pasji, mających w głowie miliardy pomysłów i tęczowych obrazów.

Koła bez formalności?

Wśród wielu rozwiniętych kół i organizacji, posiadających lata tradycji ciągle pojawiają się jakieś nowe. Przedstawiciele tych świeżo założonych inicjatyw czerpią garściami z doświadczenia i wiedzy swoich starszych i zasłużonych kolegów: jak napisać sprawozdanie, gdzie złożyć zapotrzebowanie, jak zarządzać kołem? Ale czy to konieczne, aby każda grupa studentów potrzebująca dostępu do sal, bądź innych zasobów uczelni musiała rejestrować nową organizację studencką? Z takim właśnie pytaniem zderzyliśmy się podczas naszych prac. Dostrzegamy w nim pewną szansę i pomysł na luźniejszą formę działalności przy RKN. W ten sposób już nie tylko prezes, czy członek koła, ale także każdy student mógłby rozwijać się i tworzyć inicjatywy wśród społeczności kolegów z kół naukowych.

Czas odpowiedzi

W naszych głowach pojawiło się mnóstwo pytań, ale tez i rozwiązań, o których chcielibyśmy rozmawiać w szerszym gronie i dogodnych warunkach. Najbliższy czas chcemy poświęcić na wywiady z prezesami kół, by dyskutować o nowych koncepcjach. Ponadto chcemy skupić się także na desk researchu, by na naszą organizację patrzeć szerzej. Z pewnością przyglądniemy się funkcjonowaniu innych organizacji, także tych działających na arenie międzynarodowej. Odpowiedzi na nasze pytania mogą tez podsunąć nam partnerzy biznesowi, z którymi chcemy rozpocząć pierwsze rozmowy już w najbliższym czasie.

Podsumowanie

To tyle na dzisiaj! Każde nowe informacje na temat rozwoju znajdziecie na naszej RKNowej grupie na facebooku, bądź tutaj. Następne newsy, jeszcze przed sesją!

Przyszłość RKN w różowych okularach?