Nasza wizja

Let's make RKN great again

Nasze hasło przewodnie nie wzięło się znikąd. Wszyscy mamy świadomość, braku przyszłościowej wizji i jasnego celu funkcjonowania RKN, jako organizacji spajającej koła naukowe z UEK. Sprawnym działaniem nie możemy nazywać organizowanie nierozpoznawalnej sesji referatowej, czy targów kół w nieatrakcyjnym dla szerokiej społeczności formacie. Oceny całości nie poprawia także wykreowany dotychczas sposób kierowania i rozwiązywania bieżących, czy strategicznych problemów.

Ale jak to? Czy w ogóle są jakieś alternatywy?

Pewnie! Jako zespół, którego celem jest nakreślenie nowej strategii rozwoju Rady chcemy, jak zegarmistrz nakręcić i naoliwić zegar - Radę Kół Naukowych, by funkcjonowała na najwyższych obrotach, tworząc inicjatywy i projekty rozpoznawalne w światku akademickim. Wizja naszych zmian opiera się na następujących obszarach:

Wizerunek

Czas na zupełnie nowe otwarcie, by RKN postrzegano jako organizację, która ma pozycję i markę, opartą na wspólnym marketingu i wspólnej wizji. Skoordynowane działanie pozwoli nam wyróżnić się na tle innych organizacji oraz negocjować z podmiotami biznesowymi, czy naukowymi na poziomie partnerskim;

Organizacja

Zastanawiałeś się kiedyś do czego służy Rada Kół Naukowych? Niestety prawdopodobnie każdy widzi w niej jedynie organ administracyjnie rozdający pieniądze i wymagający składania sprawozdań. Jednak my, jako zespół wdrażający sprawne i efektywne rozwiązania, chcemy zaktualizować strukturę organizacyjna, wygenerować dodatkową wartość dla samych kół i ich członków, a także ułatwić im funkcjonowanie w ramach uczelni;

Zasoby

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, że nie wiedziałeś, czym dane koło się zajmuje, bądź jakie osoby zrzesza? Tak się złożyło, że obecne źródła RKN, oprócz imienia i nazwiska, maila i telefonu, nie mówią nic o swoich członkach, którymi jesteście Wy - Prezesi Kół Naukowych. Dlatego chcemy poznać i zrozumieć Wasze potrzeby. Z tego to powodu pragniemy pozyskać te informacje od Was. Postanowiliśmy zatem korzystać z bardziej oryginalnych rozwiązań, aniżeli ankiety, czy formularze, dlatego powstała właśnie ta strona internetowa. Z niecierpliwością czekamy na Wasze przemyślenia, wnioski, pomysły i propozycje, które zawrzecie pod poszczególnymi dokumentami, czy wpisami.