Prosty sposób zarządzania finansami koła – propozycja modelu

Prosty sposób zarządzania finansami koła – propozycja modelu

⭐️⭐️⭐️ HOP NEWS ⭐️⭐️⭐️

Cześć!

Mam dla Was niezwykle istotną wiadomość, która przybliża nas do realizacji marzeń, które od wielu lat mieliśmy jako społeczność kół naukowych UEK , czyli poszerzenia autonomii w zakresie samodzielnego decydowania o naszych organizacjach i projektach. 
Działając z ramienia Fundacji Projektów Studenckich, jako jej współtwórca oraz część zespołu RKN która przez 4 ostatnie lata aktywnie dążyła do pozytywnych zmian naszej relacji z władzami uczelni, przygotowałem dla Was nowy, jaśniejszy sposób zarządzania finansami koła! Jest on przełomowy, gdyż wyłącza konieczność rozliczania naszych środków przez uczelnie i co za tym idzie skomplikowane procedury i ograniczenia, co oznacza dużo większą wolność w używaniu naszych środków 

Opis modelu, o którym mówię znajdziecie w załączonych obrazkach. Jest to model, który wdrożony miałyby być pilotażowo na okres od marca do grudnia 2019 r. Założenia i plany zostały już nakreślone Kwestorowi UEK i w najbliższym czasie będę również prezentował je Prorektorowi odpowiedzialnemu za nasze środowisko. Jest to etap konsultacji i weryfikacji prawnych i na ten moment wszystko wygląda naprawdę pozytywnie. Oznacza to, że stajemy przed szansą kolejnej ważnej zmiany, przyczyniającej się do unowocześnienia przestarzałych mechanizmów UEKu.

▶️ O CO CHODZI?
Dążymy do tego, żeby całość środków przeznaczonych dla kół naukowych trafiały na konto Fundacji, która zajmowałaby się ich rozliczaniem. Dalej w kompetencji władz kół pozostawałby podział tych środków na poszczególne projekty i wydarzenia.

▶️ CO NAM TO DAJE?
– wyłączenie skomplikowanych procedur uczelni
– prosty dostęp do informacji o budżecie, wpływach i wydatkach
– wydatkowanie pieniędzy w każdej chwili – jak w małej firmie
– pieniądze nie przepadają z końcem roku, są kumulowane na subkoncie koła
– prosta sprawozdawczość
– możliwość szybkiego pozyskiwania kapitału z rynku
– proste rozliczenia organizowanych konferencji, wydarzeń, itp.

Myślę, że osoby, które w ubiegłym roku współpracowały z Fundacją dostrzegły szereg korzyści i ułatwień, jakie wniknęły w wyniku naszej współpracy. Przedstawiony model to nic innego, jak kolejny krok na drodze pozytywnych zmian w naszym środowisku.

Chciałbym ponadto ogłosić, że dzięki pracy zespołu Fundacji, w najbliższych dniach spodziewamy się zaksięgowania na koncie fundacji środków, które pochodzą z puli środków niewykorzystanych przez Was w roku 2018. Chcielibyśmy je przeznaczyć na Wasze działania na początku roku – są do Waszej dyspozycji, dlatego proszę Was o propozycję ich podziału.

Czekam na dyskusję i Wasze opinie nt. propozycji 

Prosty sposób zarządzania finansami koła – propozycja modelu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *